Jak sundat barvu z vlasů

Odstranění barvy z vlasů může být pro mnohé z nás náročný úkol. Ne vždy se nám podaří získat požadovaný odstín, nebo se může stát, že se barva neosvěží tak, jak jsme si představovali. Existuje několik metod, které můžete zkusit, abyste odstranili barvu z vlasů doma. Je důležité mít na paměti, že každá metoda může mít různé účinky na různé typy vlasů, proto je dobré provést testování na malém úseku vlasů, než se pustíte do celkového procesu.

Metody odstraňování barvy z vlasů

Existuje několik domácích metod, které můžete vyzkoušet, pokud chcete sundat barvu z vlasů:

  • Šampon s odbarvovacími vlastnostmi: Některé šampony obsahují chemikálie, které pomáhají odstranit barvu z vlasů. Můžete zkusit použít šampon s odbarvovacími vlastnostmi a důkladně ho vmasírovat do vlasů. Poté opláchněte teplou vodou.
  • Použití vody s octem: Kombinace vody s octem může také pomoci odstranit barvu z vlasů. Smíchejte vodu s octem v poměru 1:1 a naneste směs na vlasy. Nechte působit asi 20-30 minut a poté opláchněte.
  • Bleaching: Bleaching je silnější metoda, kterou lze použít k odstranění barvy z vlasů. Je důležité mít na paměti, že bleaching může vlasům způsobit poškození, proto je nejlepší nechat tuto metodu na profesionály, pokud nejste zkušenými uživateli.

Profesionální přístup

Pokud se necítíte pohodlně s domácími metodami, můžete se obrátit na profesionální kadeřníka nebo salón, který vám může pomoci odstranit barvu z vlasů bezpečně a účinně. Profesionálové mají k dispozici speciální produkty a znalosti potřebné k provedení procesu odstranění barvy z vlasů s minimálním rizikem poškození.

Je důležité si uvědomit, že každý typ vlasů může reagovat jinak na různé metody odstraňování barvy, a proto je důležité provést testování a konzultovat jakékoli obavy s profesionálem.

Domácí prostředky a přírodní metody

Kromě výše uvedených metod existuje řada domácích prostředků a přírodních metod, které lze vyzkoušet k odstranění barvy z vlasů:

  • Vařené oloupané brambory: Voda, ve které byly vařeny oloupané brambory, obsahuje přirozené bělicí vlastnosti. Tuto vodu můžete použít jako oplachovací prostředek pro odstranění barvy z vlasů. Po vaření brambory nechte vodu vychladnout a poté ji použijte k opláchnutí vlasů.
  • Kokosový olej: Kokosový olej může pomoci odstranit barvu z vlasů a zároveň poskytnout hydrataci a výživu. Naneste kokosový olej na vlasy a nechte působit po dobu 1-2 hodin. Poté vlasy důkladně opláchněte.
  • Použití citronové šťávy: Citronová šťáva obsahuje přírodní bělicí vlastnosti, které mohou pomoci odstranit barvu z vlasů. Naneste čerstvě vymačkanou citronovou šťávu na vlasy a nechte působit asi 30 minut. Poté opláchněte vlasy vodou.

Nejčastěji kladené otázky

Otázka Odpověď
Může odstranění barvy z vlasů poškodit vlasy? Ano, některé metody odstraňování barvy z vlasů mohou způsobit poškození vlasů, zejména agresivní metody jako bleaching. Je důležité pečlivě vybírat metodu a vždy provést testování na malém úseku vlasů.
Je možné odstranit barvu z vlasů bez použití chemikálií? Ano, existují přírodní metody, které mohou pomoci odstranit barvu z vlasů, jako například použití citronové šťávy nebo kokosového oleje. Tyto metody jsou šetrnější k vlasům, ale mohou vyžadovat opakované použití.

Viz také:

Photo of author

Libor

Napsat komentář